Gegužės 28 dieną Salantų miesto parke vyko regioninė gamtos mokslų konferencija „Žmogus ir gamta“. Joje dalyvavo Kretingos rajono Salantų, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės, Skuodo Pranciškaus Žadeikio, Gargždų „Vaivorykštės“, Klaipėdos ,,Ąžuolyno“, Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijų bei Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai ir mokytojai.

Klaipėdos universiteto Botanikos sodo direktorė dr.(HP) Asta Klimienė konferencijoje pristatė pranešimą „Ekosistemos ir žmogus“, Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė Aurelija Orlovienė skaitė pranešimą „Jurgis Pabrėža – vertas būti pavyzdžiu“, Lina Jucytė, Viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė, – „Gamta – tiriamųjų darbų idėjų šaltinis“, Rūta Trakienė, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro geografijos mokytoja, – „Kaip mokytis įdomiau? Pamokos netradicinėse erdvėse“ ir Rasa Bumblienė, Salantų gimnazijos biologijos mokytoja metodininkė, – „iNaturalist mobiliosios programėlės galimybės pažįstant biologinę įvairovę“.
Teorinei konferencijos daliai vadovavo Salantų gimnazijos 3G klasės mokinės Judita ir Monika Matevičiūtės. Joje mokiniai atliko gamtos pažinimo ir tyrinėjimo užduotis: turėjo atpažinti įvairių augalų sėklas, iš kvapo – vaistinius augalus, iš augalo dalių – nustatyti augalo rūšis. Sudėtingiausia mokiniams buvo atpažinti paukščių balsus. Renginio metu visi konferencijos dalyviai išbandė iNaturalist mobiliąją programėlę, kuri jiems padėjo nustatyti parke aptiktas kelias augalų, kerpių, vabzdžių rūšis. iNaturalist – tai gamtininkų, mokslininkų, biologų socialinis tinklas, pagrįstas biologinės įvairovės stebėjimu visame pasaulyje. Botaninės ekskursijos metu po Salantų miesto parką Botanikos sodo direktorė dr.(HP) Asta Klimienė visus supažindino su parko būdingais augalais.
Konferenciją organizavo Salantų gimnazijos biologijos mokytoja Rasa Bumblienė ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos biologijos mokytoja Aurelija Orlovienė.

Akimirkos iš renginio.

Mokytojos Rasa Bumblienė